Дерусифікація і тематичне наповнення української Вікіпедії (оновлюється)

Коли людина шукає щось на тему транспорту та мобільності, одні перших результатів завжди - Wikipedia. Ми раніше зауважили, що українські Wiki-статті мають "радянський душок". Після більш уважного вивчення виявилось, що вони часто є дослівним перекладом російських варіантів статей, з російськими тролейбусами чи трамваями на фотографіях. Й звісно ж, часто вони не відображають сучасні світові досягнення й практики - наприклад, англомовна стаття "Тролейбус" кардинально відрізняється від російської й української.

[caption id="attachment_640" align="alignleft" width="800"]Бидгощ (3) Фото: Олександр Шутюк, 2017 р., м. Бидґощ, Польща.[/caption]

Відтак, з початку 2023 року, ГО "Віжн Зеро" розпочала дерусифікувати й осучаснювати контент в українській "Вікіпедії"  на тему транспорту й мобільності. Ось деякі з вже реалізованих вікі-проєктів:

Оновлені статті: Нові статті: Ми будемо оновлювати цю публікацію відповідно до появи нових та оновлених статей української "Вікіпедії". Запрошуємо вас слідкувати, поширювати іншим та писати нам, якщо знаєте про існування статей без українського перекладу чи таких, що необхідно оновити/створити! Ми будемо продовжувати нашу діяльність з дерусифікації та модернізації Вікіпедії. Запрошуємо долучатись до цього процесу, адже автором Вікіпедії може бути кожен й кожна! А якщо у вас є ідеї статей, які потребують модернізації чи створення - пишіть нам!